ماژول خبرنامه

فایلهای مرتبط

از این ماژول می توان جهت ارسال خبرنامه برای اعضای سایت و یا افرادی که درخواست خبرنامه داده اند، استفاده کرد.
در صورت ارسال یک پست الکترونیکی به تعداد زیادی کاربر در یک بازه زمانی کوتاه، این پست بعنوان هرزنامه (Spam) تلقی شده و سرور پست الکترونیکی ارسال کننده در لیست سیاه قرار خواهد گرفت. به همین دلیل از مهمترین ویژگی این ماژول رفع این مشکل با ارسال ایمیل به تعداد محدودی مخاطب در بازه های زمانی مشخص می باشد.

مطالب این بخش در یک نگاه:

بررسی عملکرد ماژول خبرنامه:

جهت دسترسی به این ماژول می توانید بر روی آیکون آن در صفحه نخست سمپا کلیک کرده و یا از منو سمت راست فهرست خبرنامه ها را انتخاب نمایید.

خبرنامه1

پس از ورود به این ماژول فهرستی از خبرنامه هایی که تاکنون تهیه کرده اید قابل مشاهده می باشد. در غیر اینصورت با صفحه ای خالی مواجه می شوید که تنها یک بخش جستجو درون ماژولی دارد و یک کلید جدید جهت ایجاد خبرنامه جدید.

خبرنامه جدید:

برای ایجاد یک خبرنامه جدید می بایست بر روی کلید جدید کلیک کرده و یا از منو سمت راست خبرنامه جدید را انتخاب نمایید.

خبرنامه2

پس از ورود به صفحه جدید پارامترهای لازم جهت ایجاد و ارسال خبرنامه وجود دارد که به ترتیب در زیر شرح داده می شوند:
 • تاریخ: تاریخ ایجاد خبرنامه را مشخص می کند.
 • زبان: زبان خبرنامه ارسالی را مشخص می نماید.
 • موضوع: موضوعی که خبرنامه برای آن درحال ایجاد می باشد را باید در این قسمت وارد نمود. لطفا توجه داشته باشید که موضوع خبرنامه به عنوان موضوع پست الکترونیکی ارسال می شود. درنتیجه موضوع را به انگلیسی وارد نمایید.
 • وارد کردن بدنه خبرنامه: از دو طریق می توان متن خبرنامه را درج نمود:
  1. از طریق ویرایشگر: یک ویرایشگر متن در انتهای صفحه قرار داده شده است که از طریق آن می توانید متون مورد نظر را تایپ کرده و یا تصاویر و لینک به متن خبرنامه اضافه نمایید.

  خبرنامه5

  1. از طریق فایل: می توانید یک فایل htm و یا txt در رایانه خود تهیه کرده و از طریق این گزینه آپلود نمایید.

  خبرنامه5

  پس از ذخیره خبرنامه کلید ارسال و حذف فعال می گردند.

ارسال خبرنامه:

برای ارسال یک خبرنامه حالت های متعددی وجود دارد. با کلیک بر روی کلید ارسال وارد صفحه ای می شوید که لیست این موارد در آن قرار دارد و در زیر شرح داده می شود:

 1. ارسال آزمایشی: جهت تست ارسال و دریافت صحیح محتوای خبرنامه از این گزینه می توان استفاده نمود. بدین صورت که آدرس ایمیلی را در قسمت پست الکترونیکی دریافت کننده وارد می نمایید و سیستم خبرنامه را تنها برای این آدرس ارسال می نماید.
 2. خبرنامه 5

 3. ارسال به اعضایی که خبرنامه درخواست کرده اند: ارسال خبرنامه برای افرادی که هنگام ثبت نام در سایت تمایل خود را برای دریافت خبرنامه با فعال کردن تیک دریافت خبرنامه اعلام کرده اند. هنگامی که این نوع ارسال را انتخاب می نمایید می توانید براساس گروهبندی های مختلف اعضای سایت، خبرنامه های متفاوتی را ارسال نمایید.
 4. خبرنامه 6

 5. ارسال به همه اعضای سایت: خبرنامه های مهمی که جهت اطلاع رسانی برای تمامی اعضای سایت فارق از گروهبندی و یا تمایل آنها برای دریافت خبرنامه می خواهید ارسال نمایید، از طریق این گزینه امکان پذیر می شود.
 6. خبرنامه 7

 7. ارسال به آدرس ها: چنانچه نرم افزار شما دارای ماژول "دفتر تلفن و آدرس ها" باشد، می توانید برای پست الکترونیکی افرادی که اطلاعات آنها را وارد نموده اید خبرنامه ارسال نمایید.
 8. خبرنامه 8

 9. ارسال به فهرست پست الکترونیک: برای ماژول خبرنامه کادر پویایی طراحی شده است تا بتوان از طریق آن افرادی که تمایل به دریافت خبرنامه دارند، بدون نیاز به ثبت نام در سایت تنها با درج ایمیل خود خبرنامه دریافت نمایند. در اینجا نیز می توان براساس گروهبندی های ایمیل ها، خبرنامه های مختلفی ارسال نمود.
 10. خبرنامه 9

  لیست این افراد در قسمت فهرست پست الکترونیک اضافه می شود و قابل دسترس است.

  خبرنامه 10

  همچنین می توانید از طریق پست الکترونیکی جدید خودتان آدرس ایمیل وارد نموده و در گروهبندی های مجزا قرار دهید و برای ارسال خبرنامه به افراد خاص از آن ها استفاده نمایید.

  خبرنامه 11

  همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید برای درج پست الکترونیک انتخاب گروه الزامی است. جهت درج گروهبندی ایمیل ها باید از منو سمت راست فهرست گروهبندی ها را انتخاب کرده و در صفحه باز شده گروه بندی جدید را کلیک نمایید.

  خبرنامه 12

  پس از ورود به صفحه گروهبندی جدید گروهی را به عنوان گروه پدر انتخاب کرده و نام گروه مد نظر را در قسمت نام گروه وارد کنید. باقی پارامترهای موجود نیز برای درج گروه اختیاری می باشند. دقت داشته باشید که گروه اضافه شده برای اینکه قابل استفاده باشند باید حتما فعال باشد.

  خبرنامه 13

 11. ارسال به اعضای سایت بر اساس نقش: براساس نقش هایی که به افراد در ماژول اعضای سایت داده شده است نیز می توان خبرنامه های مختلفی ارسال نمود. (توضیح کامل و جامع ایجاد نقش ها و اختصاص به کاربران در راهنمای ماژول اعضای سایت آورده شده است)
 12. خبرنامه 14

خبرنامه های داخل صف:

پس از انتخاب مخاطبان و ارسال، خبرنامه به این بخش منتقل شده و در صف ارسال قرار می گیرد. در این بخش براساس توضیحاتی که بالاتر نیز ارائه گردید براساس یک زمان بندی مشخص خبرنامه برای تعداد محدودی از گیرندگان ارسال می شود. همچنین فیلتری نیز براساس وضعیت خبرنامه در این بخش وجود دارد که می توانید خبرنامه ها را براساس وضعیت ارسال آنها مشاهده نمایید. علاوه بر این می توانید تمام خبرنامه هایی که در صف ارسال هستند نیز قبل از ارسال حذف نمایید.

خبرنامه 15

دقت داشته باشید، درشرایطی که تعداد مخاطبان محدود باشد می توان برای ارسال خبرنامه در صف نمانده و با انتخاب آن و زدن کلید ارسال, خبرنامه را بلافاصله ارسال نمود اما در صورت زیاد بودن تعداد مخاطبان, خبرنامه به عنوان اسپم شناخته می شود.

کادر پویای خبرنامه:

برای گرفتن عضویت در خبرنامه، می توانید از کادر پویای دریافت خبرنامه استفاده نمایید. برای این کار وارد ماژول مدیریت محتوا شده و در صفحه مد نظر، یک کادر پویای "دریافت خبرنامه" قرار دهید، تا افراد بوسیله وارد نمودن ایمیل خود در آن به عضویت خبرنامه سایت درآیند.

خبرنامه 18

خروجی این کادر از لحاظ عملکرد بصورت زیر است اما ظاهر آن کاملا منطبق بر گرافیک سایت می باشد:

خبرنامه 17


آخرین بروزرسانی
۲۱ آذر ۱۳۹۵ 
تعداد کلیک
۴۵۱

ارسال نظر


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید