اطلس کسب و کار - کار درخواست خرید/ فروش

یک از امکانات نرم افزار b2b، درج و نمایش درخواست های مربوط به فروش و یا خرید نیازمندی های شرکت های عضو می باشد. شرکت ها می توانند با استفاده از اطلس کسب و کار درخواست ها جهت فروش محصولات یا خدمات خود و یا جهت خرید نیازمندی های خود به اطلاع عموم برسانند و این امکان برای خریداران یا تامین کنندگان فراهم باشد تا از آن استفاده نمایند.
مشابه سایر ماژول های b2b این امکان در اینجا نیز وجود دارد تا علاوه بر کاربران سمپا، اعضای سایت نیز بتوانند از بخش پنل کاربری خود، پس از ثبت شرکت، درخواست های شرکت خود را معرفی نمایند.

مطالب این بخش در یک نگاه:

روش کار اطلس کسب و کار درخواست خرید/ فروش

جهت دسترسی به این ماژول کافی است روی تصویر اطلس کسب و کار درخواست خرید/ فروش در صفحه نخست سامانه مدیریت محتوای سمپا کلیک کرده و یا از منو سمت راست اطلس کسب و کار – خرید / فروش را انتخاب نمایید. اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 1 چنانچه برای اولین بار وارد این ماژول شوید با صفحه ای خالی مواجه خواهید شد که تنها یک کادر جستجوی درون ماژولی برای یافتن درخواستی خاص مورد نظر از میان درخواست های ثبت شده و یک کلید "جدید" برای درج درخواست جدید وجود دارد. در غیر اینصورت پس از ورود به ماژول فهرستی از درخواست هایی که ثبت شده اند را به همراه وضعیت آنها خواهید دید. اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 2 پس از کلیک بر روی کلید "جدید" صفحه ای با مشخصات و پارامترهای مورد نیاز برای درج و ثبت اطلاعات درخواست های مربوط به خرید یا فروش باز می شود. در زیر به تفضیل، پارامترهای موجود بر روی هر سربرگ را توضیح خواهیم داد:

سربرگ "اطلاعات اصلی":اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 3

 • زبان: چنانچه وب سایت شما چند زبانه باشد از این گزینه برای نمایش اطلاعات مربوط هر زبان باید استفاده نمود.
 • نوع درخواست: باید مشخص گردد که درخواست درحال درج درخواست خرید است یا فروش.
 • انتخاب شرکت: شرکت درخواست دهنده باید مشخص گردد تا افراد بتوانند با آنها ارتباط برقرار نمایند.
 • عنوان: عنوان درخواست خود را در این قسمت وارد نمایید.
 • کلمه کلیدی اصلی: استفاده از کلمات کلیدی امر یافتن درخواست ها را از طریق قسمت جستجو سایت بسیار سریع تر می کند.
 • افزودن رسانه: درصورتی که برای درخواست مورد نظر تصویری موجود باشد می توان آن را اضافه نمود تا تامین کنندگان بتوانند دقیقا مورد مد نظر را تامین نمایند.
 • سایر کلمات کلیدی: می توان برای درخواست کلمات کلیدی دیگری نیز وارد نمود تا در SEO سایت تاثیر گذارد.
 • توضیح مختصر: در اینجا می توانید یک شرح مختصر از درخواست خود را وارد نمایید.
 • باید توجه داشته باشید که انتخاب گروه برای ذخیره و ثبت درخواست ها ضروری است. لازم به توضیح است که این گروهبندی مربوط به گروه های محصولات می باشد.

برای ایجاد و استفاده از گروه بندی مختص درخواست ها کافیست بر روی لینک "فهرست گروهبندی" که در منو سمت راست می باشد کلیک نمایید تا وارد فهرست گروه های تعریف شده برای محصولات شوید.

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 4

ساختار درختی که در سمت چپ تصویر قرار دارد تمامی گروه ها و زیرگروه های تعریف شده روی این ماژول را نشان می دهد. برای افزودن گروه جدید به این لیست روی دکمه "گروهبندی جدید" کلیک کرده و یا از منو سمت راست "گروهبندی جدید" را انتخاب نمایید. اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 5

در صفحه جدید پس از انتخاب زبان مناسب، می بایست گروه پدر را انتخاب نمایید.اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 6

در قسمت نام گروه ، نام گروه جدید را نوشته و ذخیره نمایید.
لازم به توضیح است که جهت افزودن گروه جدید انتخاب گروه پدر و درج نام ضروری است و سایر فیلدها اختیاری می باشند.
شما می توانید برای گروه ها توضیحاتی را به دلخواه وارد نموده و یا براساس اولویتی که مدنظر دارید فهرست گروهبندی را مرتب نمایید. همچنین می توانید برای گروهبندی های موجود تصویری اضافه نمایید.
 بصورت پیش فرض زمانی که گروهی ایجاد می گردد فعال می باشد و محتوای منتسب به آن نیز بر روی سایت نمایش داده می شود اما چنانچه بخواهید اطلاعات مربوط به یک گروه خاص از سایت خارج گردد می توانید این گزینه را غیر فعال نمایید.

سربرگ "شرح":

توضیحات و شرح کامل درخواست در این بخش نوشته می گردد.

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 7

سربرگ "نیازمندی های محصول":

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 8 

 • محدوده قیمت: در اینجا می توانید محدوده قیمت مد نظر برای درخواست خود را براساس واحدهای مالی مثل ریال، دلار امریکا و ... وارد نمایید.
 • حداقل میزان سفارش: درصورتی که برای درخواست درحال ثبت حداقل میزان سفارشی وجود دارد می توانید آن را براساس واحدهای موجود درج نمایید.
 • شرایط تایید: چنانچه درخواست دارای شرایط خاصی برای تایید می باشد به فرض رنگ، جنس یا مدل خاصی مدنظر می باشد در این قسمت می توانید وارد نمایید.

سربرگ " تنظیمات ":

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 9

 • تاریخ خاتمه درخواست: می توان برای درخواست ها یک تاریخ خاتمه مشخص کرد تا از این طریق مدت تماس های تامین کنندگان و یا خریداران را محدود نمود.
 • میزان اهمیت: میزان اهمیت درخواست ها را براساس دو نوع عادی و بحرانی می توان تعیین نمود.
 • اولویت: نحوه مرتب سازی لیست درخواست های یک شرکت از طریق اولویتی که به آن داده می شود امکان پذیر می باشد.
 • عبارت "این درخواست در سایت نمایش داده شود" تنها برای کاربران سمپا قابل رویت می باشد تا بتوانند نمایش یا عدم نمایش درخواست های وارد شده توسط بازدیدکنندگان سایت را مدیریت نمایند.

نحوه نمایش اطلاعات در سایت:

پس از اتمام کار با ماژول اطلس کسب و کار خرید / فروش، نوبت به نمایش اطلاعات مندرج در سایت می رسد. برای نمایش اطلاعات ، همانطور که می دانید باید از ماژول مدیریت محتوا، صفحه ای که قرار است مطالب در آن درج گردد را انتخاب کنید و در قسمت مدیریت کادرهای صفحه، یکی از کادرهای پویای مربوط به این ماژول را انتخاب نماییم. کادرهای پویای متفاوتی برای این ماژول طراحی گردیده تا خروجی های متفاوتی از محصولات داشته باشید. اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 10

در اینجا قدم به قدم تمامی کادرهای پویای اطلس کسب و کار خرید و فروش را بررسی می نماییم. برای کار با کادرهای پویا به خاطر داشته باشید تب های عنوان، نحوه نمایش، رسانه مرتبط و افکت در تمامی کادرها یکسان هستند و تنها بخش پارامتر است که در کادرهای مختلف، شامل مقادیر متفاوتی است. به همین دلیل ما نیز در اینجا تنها به توضیح بخش پارامترها می پردازیم.

کادر پویای "فهرست چرخشی درخواست ها":

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 11 در سربرگ مشخصات ظاهری شما می توانید با تنظیم پارامترهای زیر نحوه نمایش اطلاعات را تعیین نمایید:

 • تعداد آیتم های هر فریم : می توانید با وارد نمودن عدد دلخواه تعداد موارد نمایش داده شده در هر فریم را مشخص نمایید.
 • ارتفاع هر سطر: فاصله هر آیتم با آیتم بعدی را تعیین می نماید.
 • نمایش لوگوی شرکت: می توان نمایش و یا عدم نمایش لوگو شرکت را در کنار درخواست آن مشخص کرد.
 • اندازه لوگوی شرکت: عددی که در این پارامتر وارد میگردد عرض لوگو را براساس پیکسل تعیین می نماید.
 • نمایش نام شرکت: می توان نمایش نام شرکت را در کنار درخواست فعال یا غیرفعال نمود.
 • تعداد کاراکترهای عنوان: می توان برای یکسان سازی عناوین در فهرستدرخواست ها, تعداد کاراکترهای آنها را به یک عدد مشخص، محدود نمود.

سربرگ "مشخصات دیتا":

مدیریت نمایش درخواست ها براساس نوع آنها (خرید یا فروش) از طریق این سربرگ مدیریت می شود.

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 12

سربرگ "مرتب سازی":

نحوه مرتب سازی نمایش درخواست ها براساس جدیدترین آنها و یا اولویتی که درهنگام درج به آنها اختصاص داده شده است از این جا کنترل می شود.اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 13

سربرگ "صفحه بندی":

تعداد نمایش درخواست ها را می توان در این قسمت محدود نمود.اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 14

سربرگ "مشخصات تصویر":

درصورتی که برای درخواست خود تصویری وارد کرده باشید از طریق پارامترهای این سربرگ می توانید نمایش یا عدم نمایش آن تصویر و همچنین اندازه آن را کنترل نمایید.اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 15

درنهایت پس از تنظیم پارامترها، خروجی این کادر در سایت به شکل زیر می باشد: اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 16

کادرپویای "فهرست ساده درخواست":

از طریق این کادر می توان یک فهرست ساده از درخواست های درج شده را برروی پورتال نمایش داد.
همانطور که در تصویر نیز مشاهده می نمایید سربرگ ها و پارامترهای موجود در این کادر کاملا شبیه به فهرست چرخشی می باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از تکرار مطالب خواهشمندیم برای مطالعه مجدد به مطالب بالاتر مراجعه نمایید.

اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 18
نمایش اطلاعات در سایت نیز کاملا شبیه به فهرست چرخشی می باشد، تنها با این تفاوت که چرخشی ندارد و تعداد درخواست های مورد نظر را بصورت یکجا و یا صفحه بندی شده نمایش می دهد. اطلس کسب و کار درخواست خرید و فروش 17


آخرین بروزرسانی
۲۴ شهریور ۱۳۹۵ 
تعداد کلیک
۷۱۹

ارسال نظر


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید