سرویس WHOIS Privacy برای یک دامنه (دامین) چیست؟

از آنجایی که پس از ثبت دامنه، اطلاعات دامنه در دیتابیس WHOIS به صورت عمومی اعلام می‌ گردد، این نگرانی برای مالک دامنه وجود دارد که اطلاعات شخصی وارد شده برای ثبت دامنه، مورد سواستفاده قرار گیرد یا هرز نگارها (spammer‌) از ایمیل وارد شده در اطلاعات دامنه برای ارسال ایمیل‌های spam به صاحب دامنه استفاده کنند. برای رفع این نگرانی‌ها، سرویس WHOIS privacy ایجاد شده است.

WHOIS Privacy سرویسی است که از سوی برخی از رجیسترهای (registrar‌) دامنه ارایه می‌ شود. صاحب دامنه با خرید این سرویس، از شرکت ثبت کننده دامنه می‌خواهد که اطلاعات اصلی دامنه را پنهان کرده و اطلاعات واسط را در WHOIS  دامنه نمایش دهد. این اطلاعات شامل ایمیل، آدرس، شماره تماس و اطلاعات مالک دامنه می‌ باشد، اطلاعات DNS دامنه همچنان نمایش داده خواهد شد. در این حالت زمانی که فردی بخواهد اطلاعات WHOIS دامنه شما را بدست آورد، تنها اطلاعات واسط را مشاهده می‌ کند. حال اگر فردی بخواهد از طریق اطلاعات WHOIS دامنه با شما تماس بگیرید ایمیلی به صورت domain.tld@contactprivacy.com به او نمایش داده می‌ شود و ایمیل ارسالی به آن برای ایمیلی که در اطلاعات واقعی دامنه ثبت شده است ارسال می‌ گردد.

هزینه WHOIS Privacy به صورت سالیانه محاسبه می‌ شود. زمانی که شما این هزینه را پرداخت می‌ نمایید، امکان فعال و غیرفعال کردن این سرویس را به تعداد نامحدود و تا زمان انقضای دامنه در اختیار خواهید داشت. به عنوان مثال در صورتی که شما دامنه را به صورت 5 ساله ثبت کنید، هزینه WHOIS privacy نیز برای 5 سال محاسبه می‌ گردد.

در نظر داشته باشید که این سرور برای تمامی پسوندهای دامنه (tld) ارایه نمی شود و تنها برخی از پسوندها امکان ارایه whois privacy را در اختیار کاربران قرار می دهند. به عنوان نمونه .ir از whois privacy پشتیبانی نمی کند.

 

 

 


آخرین بروزرسانی
۷ شهریور ۱۳۹۵ 
تعداد کلیک
۱۶,۰۱۴

ارسال نظر

مهدی احمدوند
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۸:۲۴
0
10
10

good

مهرزاد تجاره
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۵۲
0
5
7

بسیار عالی ...

حودی سنه
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۰:۱۶
0
6
6

بسیار عالی است ..

احمد
۲۸ آذر ۱۳۹۳ ۱۸:۲۹
0
9
16

مگه پنل اختصاصی نیست و مالک دامین میتواند اطلاعات whois را تغییر دهد؟ پس چه نیازی به این سرویس هست؟ خود مالک دامین میرود اطلاعات تماس را تغییر می دهد.

حسن
۲۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۰
0
5
16

قیمت هاتون خیلی زیاده

فرهاد بهزادب
۲۸ دی ۱۳۹۴ ۱۹:۳۰
0
5
4

با تشکر فراوان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید